Uzm. Dt. Burcu KILIÇ

Ordotondi Uzmanı

1989 yılında  Tekirdağ’da doğan Ortodonti Uzmanı Burcu Kılıç ilk ve orta öğretimini Tekirdağ’da tamamlamıştır. Tekirdağ Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra 2007 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ nde 5 yıllık Yüksek Lisans eğitiminden de başarı ile mezun olmuştur.

2012 yılında Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavında dereceye girerek Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak göreve  başlamıştır ve 4 yıllık uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. 

Uzmanlık eğitimi sırasında üyeliğine başlamış olduğu AAO (American Assosiation of Orthodontics), WFO (World Federation of Orthodontics), TOD (Türk Ortodonti Derneği)’ ne aktif üyeliği devam etmektedir.

Uzmanlık eğitiminde ‘’Pediatrik Down Sendromlu Hastalarda ICON İndeksi ve TPI İndeksi Uygulanarak Tedavi İhtiyaçlarının Belirlenmesi’’ konulu tez çalışması yapmıştır. Eşi Ağız ve Çene Cerrahisi Uzmanı Uzm. Dr. İbrahim Kılıç ile birlikte Ekim 2018 itibariyle Özel Bulvar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde  hastalarına tam zamanlı olarak hizmet vermektedir.   

Menü